everybody
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
everybody

relatii, cunostinte, prietenii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ne-am regasit ?

In jos 
+5
pash-nicu
sandro
14dincarti
g_sand
Admin
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 05, 2009 4:44 pm

Lumeeeee....hai sa ne-adunam si sa refacem gasca nebuna, sa ne regasim si sa aflam ce s-a mai ales de fiecare, ce mai facem, cum mai gandim...

La atac,


Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 05, 2009 4:50 pm

Sau... ce NU ( mai) gandim.... Very Happy
Bine ne-am regasit, Miro! Mi-ar placea reintregim "gasca" aici... Wink

Chris
Sus In jos
14dincarti




Mesaje : 7
Data de înscriere : 06/08/2009
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: la forum nou, un 14 nou   Ne-am regasit ? Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 5:59 am

Surprised Cine ni-a recomandat sa ma inscriu vad ca nu-i pe aici. Asta e...acum daca tot am comis-o va salut pe toti cei de pe aici.
Ma bucur sa va regasesc Cris, Mira, Alexa si care mai sunteti. Sper ca nu supara datu' buzna asta al meu.
Ma multumesc si cu un loc in picioare daca nu mai sunt bilete sau invitatii.
Toate bune la toata lumea.. Wink
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMar Aug 11, 2009 6:23 am

14din carti, matale care esti ? Ia recomanda-te pe numele cunoscut...sa ne luminam...

Cu mainile-n sold,

Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
14dincarti




Mesaje : 7
Data de înscriere : 06/08/2009
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 12, 2009 2:09 am

Acelasi ca si dincolo.. ca doar nu de nori. Adica de pe .rol(e). Acolo se pare ca nu se mai poate intra decat cu invitatie speciala si cum n-aveam frac si papion, n-am primit.. Dar o doamna bine si altruista mi-a zis ca aici e moca si mi-a dat azimutul.. Nu cred sa fi schimbat insa cu apreciata si distinsa dv. persoana vreo impresie pe acolo.. aici am si debutat vad. Sper ca nu cu stangu-n dreptu'.
Pana la noi impresii, imi permit un..Pe loc repaus!!
K... (detaliu dintr-un tablou de Mendeleev)
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:18 am

Breeee...ma aflu in dilema....adica de ce nu ne-am conversat dincolo ?
Ca potential vad c-ai avea: simtul o/umorului la locul lui, cratima asezata corect...ma rog...toate bune....
Da' daca zici ca ne revedem, conform logicii mele (care nu-i neaparat corecta), inseamna, totusi, ca ne cunoastem.
Cristina si Alexa deocamdata is plecate creanga prin lumea larga, unde am de gand s-ajung si eu daca doamne-doamne nu-mi strica planurile de concediu.

Lumineaza-ma cu regasirea si cunoasterea, ca-s dark !

study
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 9:23 pm

Asa "strans" m-am tinut de... creanga aia (Very Happy) ca intr-o clipa (de-ncordare... Smile)) ) m-a catapultat fix in ograda-mi, ca nu-mi pot reveni si pace... Crying or Very sad Dar... tot ce-i frumos se termina prea repede, asta e....
Bine v-am regasit! (a se observa ca nu m-abat de la tema topicului... Razz)

Bun venit K! Ma bucur sincer ca esti aici cu noi si sper sa ni se alature si ceilalti. Unii deja si-au exprimat pozitia... "nu mai vreau...". destul de trist, tinand cont ca "dincolo" ne vroiam a fi o... familie... prieteni... In sfarsit. Vom vedea daca si cine... Eu una te salut cu placere si sunt multi altii de pe "love" pe care mi-as dori sa-i reintalnesc aici.

Miro, K si-a facut aparitia pe "love" dupa... disparitia ta - simpla explicatie pentru: n-ati avut placerea. Wink Dar, da! ai apreciat corect, are potential si sunt convinsa c-o sa-ti faca placere sa-l citesti.

Va imbratisez,
Chris
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 9:59 pm

Ciao, Chriss! Retoric si nitel curios, cum ma stii, ma intreb daca e adevarat ce spune 14 :au nascocit invito speciale pt (noii)membri pe Love?!? Chestia asta ma face sa sughit d ras, cand vine vorba d lucruri din astea lumesti,aproape d budoar, d se zgaltaie camesa pe mine!...Daca-i asa, pai atunci sper sa savureze tremuriciul lingerilor abstracte dupa pofta inimii! Altfel, plecaciuni in fata dumitale , asa, reflectata cum stai, sprijinindu-te cu cotul d inima mea..
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 10:20 pm

mmmmm... salut, Sandroooooo!!!
Ma bucur c-ai acceptat invitatia si c-o sa am din nou privilegiul de-a-ti citi-n gandurile-albastre asternute asa melodios in simple pagini forumiste.
(Marturisesc ca sunt inca in explorarea acestui site si-s cam... in ceata Razz . In primul rand tre' sa-mi zici cum ai reusit sa-ti postezi imagine(a) la profil, ca mor!!!) Wink
Cat despre... quelle "invito"... me ne frega se e' vero o no. Bo, se non abbiamo riuscito da essere piaciuti la, con la certeza c'e' solo il loro problema... Twisted Evil

Chris Like a Star @ heaven
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 10:39 pm

Tocmai am parcurs potecuta orgasmelor imaginativ/ mentale, C.,atunci cand acel "mmm.." a poposit pe/peste sinapsele mele fierbinti (d atat vara..). Mesajul tau l-am gustat din plin, cu ochii inlacrimati, iar si iar, atat e d frumos! Stiam ca esti o sentimentala incurabila.. Marea majoritate a oamenilor imbatranesc, se sclerozeaza fizic , iar nefericirea si rutina ii acapareaza pshihic pana devin legumicoli. Tu nu esti unul/una din aceia, amor mio, tu vei continua sa intineresti atata timp cat iti vei conserva stropul d nebunie ardenta si vei cotrobai cu mana pan' la cot in vagauna dorintelor (aproape) psihotice, pe jumate necontrolate, inconstiente. Cred ca... aveam dreptate, acum ca te-am cercetat la lupa inteleg.... Matale ai o herghelie d cai salbatici in vene , Doamna, n-ai ce sa faci, trebuie sa dantuiesti in ritmul lor , sa fornai odata cu ei ,spre deliciul nostru, al celor care te pretuiesc..Cred ca-ncerc sa-ti spun cat imi esti d draga, C., chiar daca vine din partea unuia la fel d pacatos ca fundu' Iadului..Ti voglio bene & bine te/v-am regasit! bounce
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMar Aug 18, 2009 1:45 am

Very Happy
Sa faca mama un topic special pentru innamorati ???
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: ...   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMar Aug 18, 2009 5:58 am

Hello, Mira ! Mare pomana-ti facui cu oropsitii/ pribegii d noi, d cand (s-)au inventat cocardele /invitatii pe rol. Stii tu, acel "The Other", care-ti e strain, desi poate fi rupt din tine....Ii multumesc lui Dumnezeu sau Demonului care ma iubeste , acolo, undeva, prea sus sa pot realiza ca EXISTA, pt faptul ca mi-a dat mie sansa d a avea o amica exact pe masura sufletului/spiritului meu, ba chiar, indraznesc, mai VIE decat mine..E vb d Chriss, desigur. Si, d fiecare data, astept cu nerabdare sa ii " aud" vocea (si sa simt in carnea tremuranda felul in care moduleaza cuvinte vechi d cand lumea..). So, take care of us and pay attention to all the small things u might consider important to be lived...Si acum, pot sa pun capul pe umarul tau virtual si sa simt ca nu am sa cad din niciun copac al Cuvintelor-lipsite -d-samburi, fara ca tu sa nu ma prinzi (macar 1 pic..) in brate?! Question
Sus In jos
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 4:06 am

Bine v-am regasit !
Spun asta desi nu v-am cunoscut niciodata . Nu v-am intalnit pe un alt site , pe strada , la piata , pe stadioane , ori in pitoresti vacante . Sau cine stie....
Sper insa , din tot sufletul , ca am regasit gasca frumoasa si nebuna , pe care o tot caut si iar caut , fara speranta , de ceva timp incoace .
Inceputul ....promitator . Umor , cratima bine asezata , “Scuderia” in amestec discret cu lichidul limfatic (sau ce-o mai circula prin vene)... si altele .
Asadar....salut tuturor !
pash-nicu
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 5:10 am

Amice, in primul rand...bine-ai venit ! In al doilea rand, te previn c-aici nu exista oameni normali. Sau, ma rog...depinde de perceptia de normalitate... lol!

"Pash-nicu" nu mi se-alege...cu permisiunea matale, daca te intitulezi Nicu, iac-asa o sa te numim...e bine ?

Fetelor, sa nu fiti rele cu flacau' asta, ca pare aluat bun ! S-a inteles ? Very Happy

Sandro, la o adica, ma bazez pe tine sa-l salvezi de "scorpii", de si-or arata coltisorii...

Na, toate fiind spuse, mai numaram un bezmetic...las' ca-i bine, credeam ca e specia pe cale de disparitie.... Laughing


Cu prastia-n buzunar,

Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeJoi Aug 20, 2009 10:59 pm

Multumesc pentru atentie si atentionari .
In ceea ce priveste numele , hai sa mergem pe mana ta . La prima strigare ar fi iesit Pasha si date fiind rezultatele “meciului” de la 1877 , cand P(asha) numitu’ a luat-o un pic pe coaja de la Peneshi , sergenti , “Trei Doamne...” si altii , cred ca , nu m-ar avantaja . Merg si eu pe pe varianta B .
Cu scorpiile , mai vedem .Si-asa nu vad prea multe.... asa ca am curaj sa ma bag si singur .
La buna vedere !


P.S.Nu m-am hotarat inca ce sa bag in buzunar . Dar daca tine de obiceiuri sau traditii , ma mai gandesc…
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 12:21 am

Ia, ce activitate pe forumul asta!
Mira, hai ca a prins "radacini": ideea ta.Nu trebuie sa-ti mai spun ce mult ne-ai lipsit(mie in special).Dupa ce ai plecat, am ramas singura "aiurita" de pe love...si ce am avut de tras...nu-ti mai spun Crying or Very sad
14dincarti, nu te recunosc ca fiind cel de pe love , iti lipseste " stilul", incearca alt nik Very Happy
Sandro , bine te-am regasit... deci recunosti ca o iubesti pe CHRISS?.... ce norocos esti.....
Lady MIRA, Da senior " Sorinache" nu serveste nimic la masa noastra?
Criss, te pop Razz
Pasnicule, nu cred ca ai nimerit aici din intamplare...zii mai bine cine esti de pe love, oricum vei fi deconspirat Shocked

Va sarut pe toti
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 1:39 am

Crisso...Alexo...de cine ne aduce noua aminte individu' ???

Ia hai, intrebare de 100 de puncte....


Ganditoare,

Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 2:22 am

Pisica Alexa ,
Nimic nu este intamplator in lume . Poate ca nici aterizarea mea in parcela voastra nu este .
Cat priveste legatura mea cu love ….ca orice om , am avut ceva contacte cu sentimentu’ I love you . Cu site-ul nu !No Transmite , te rog , echipei de la “Cadre” , nu-si iroseasca resursele . Jur ca sunt nevinovat .
Miau !
Sus In jos
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 2:48 am

lol! Imi prind urechile aici mey feteor........pfffffffffffffffffff

No si ca sa vedeti ca inca mai traiesc va dau ceva fain......ceva creeat de Mihai(sper ca nu l-ati uitat Smile )

https://www.youtube.com/watch?v=y0fRA0SfspA

rasfat din prima Razz

asa...........si acum bine v-am regasit dragelor(ca vad numai gagici aici Very Happy ).........baietii nu i-ati gasit inca? Question
Pt un moment va tuc pe toate rau de tot.......iar pe Mirao tuc in mod special pt genioasa idee.


.....Oak queen
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 2:54 am

Tu nevinovat? ...nu te cred!
Despre " sefa" de la cadre nu-i bai, se marita curand si scapam de ea Very Happy

Fi binevenit...pasnicule cheers

https://www.youtube.com/watch?v=rj3dnm4ffsQ

Daca-ti plac pisicile...... Very Happy
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:06 am

Nu l-am uitat pe MIHAI, cine ar putea sa-l uite, Oak.
Nici el pe noi, sta marturie videoclipul trimis . Bine realizat , dar cam trist.
l-am invitat aici...ramane de vazut daca ii e dor de noi Neutral
Sus In jos
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:08 am

Adica.....n-am inteles la urma.
Mey Alexuto tre sa urlu din toti plamanii sa ma auzi(vezi) si pe mine?OAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK What a Face
Sus In jos
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:11 am

Pasnicul e Sorinache?.........daca este el il tuc de nu se vede.....si promit ca nu mai plang ca nu avem baieti Embarassed
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:18 am

Broscoiule, te-am vazut din prima. lol!

Vai ce emotionata sunt!!!! Embarassed
Sus In jos
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:53 am

No fuji repede pe Love Story cai o surpriza.......da aseaza-te bine pe scaun sa nu lesini de emotii geek

Distracie placuta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ne-am regasit ? Empty
MesajSubiect: Re: Ne-am regasit ?   Ne-am regasit ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ne-am regasit ?
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
everybody :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: