everybody
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
everybody

relatii, cunostinte, prietenii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cat valoreaza o femeie?

In jos 
+3
M
Mira
Oak
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 13, 2009 8:06 am

Fato, daca nu-ti pasa, de ce drac "foarfeci" pe toata lumea ? A?

Olele, afurisita esti !!!

Breeee...si ce usor e sa ne dam cu parerea...da' te gandisi, barem asa, in treacat, ca-i normal ca oamenii sa se "coaca" pe masura ce trece timpul? Fin'ca...nu stiu cum sa-ti spun...daca trece si noi ramanem la fel, fara sa pricepem nimicuta din toate alea care ni se intampla...e cam nasol... Very Happy

Si hai sa-l citam pe Mihai (excluzand persoanele de fata, fireste!): "Intotdeauna e mare diferenta intre ce spunem si ce facem".

Ia ca ma infuriai...da' de unde stii tu cum sunt eu ? De unde stii ca Mira de acum 2 ani nu era "imaginea" care-o acoperea frumos si impenetrabil pe Mira asta ? De unde stii tu ca nu mi-a trebuit mai mult tupeu sa pot fi asa...decat altminteri ? Si ce inseamna "mai putin directa"? Eram directa ca ma ducea mintea suficient de mult incat sa desfiintez pe oricine? Inca ma mai duce, parol, poate chiar mai mult...da' nu mai am nevoie sa demonstrez... Cool

Iote cum ma facusi sa scot prastia.... Rolling Eyes
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 13, 2009 3:34 pm

Aoleu, Crisule esti prea " directa"!De stinga sau de dreapta?
Ai dreptate Mira, s-au dus vremurile cand " saream la gat" si " desfintam" pe oricine , omul se mai schimba,nu pt a demonsrta cuiva ci pt sine
Apoi sincera sa fiu nici n-am prea avut motive sa atac... daca o fi cazul o sa vezi ce iese Sad
Hai sa va spun parerea mea. Daca Penelopa e thea , cum zici tu, Crisule, se pare ca a avut motive serioasa sa se ascunda dupa acest nik.
Am vb cu Mira si am hotarat sa pe regasim pe acest forum. Mira, Cris, oak, 14dincarti, eu ....
Ceilalti au ales sa se" protejeze " prin alta identitate virtuala , e bine si asa uneori , poti spune ce gandesti , ce simti , fara trama de a fi raspunzator de ceea ce scrii.Numai ca dupa atata timp fiecare si-a facut o " marca" prin care devine inconfundabil
Nu fac proces de intentie nimanui , in virtul esti liber sa faci cum vrei si sa visezi la ce vrei... depinde ce vrei Very Happy
Eu vreau sa fiu aici cu voi, vb aia " everybody, incalzeste inima"


https://www.youtube.com/watch?v=i_lzN0i0ZBc

flower
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 3:56 am

Da' de ce drac' ai facut forumul asta daca nu sa ne dam cu parerea, ai?!? Foarfec, foarfec... iac-asa! Pen' ca nu-mi plac mastile, e bine?!
Din ce anume deduci tu ca de-a lungul timpului - in special a evenimentelor petrecute pe love si aci - n-am priceput nimic?
"De unde stii ca Mira de acum 2 ani nu era "imaginea" care-o acoperea frumos si impenetrabil pe Mira asta ? De unde stii tu ca nu mi-a trebuit mai mult tupeu sa pot fi asa...decat altminteri ? Si ce inseamna "mai putin directa"? Eram directa ca ma ducea mintea suficient de mult incat sa desfiintez pe oricine? Inca ma mai duce, parol, poate chiar mai mult...da' nu mai am nevoie sa demonstrez... "
Mi-ar fi placut sa aud ca Mira de-atunci este si cea de astazi. "Sa desfiintez"... mi se pare destul de dur termenul. Nu vreau sa desfiintez pe nimeni, draga mea. Dar nu pot sta nici cu mainile in san dupa ce citesc baliverne. Ok? Asta e! Nu pot si pace. Si stii de ce? Pentru ca sunt aceeasi Chris de-acum doi ani, de-acum zece, de-acum douazeci de ani. Niciodata n-am vrut sa par altceva decat ceea ce sunt. Si cred ca asta ma multumeste cel mai mult la mine, ma iubesc pentru asta... Very Happy ... pentru faptul ca nu-mi pun masti, indiferent de situatii, "motive serioase" sau mai putin serioase. Am zis! Smile
Ce protectie, Alexo?! Protectie impotriva a ce? a cui?! cine ne impusca fratilor daca spunem ce-avem de zis?
Sa mor io daca inteleg vreo iota!!!
Sa nu-mi spuneti ca astai semn de... intelepciune... de maturitate, ca ma tavalesc din nou de ras... Parol! Smile))))))

Cu inima calda...
Chris
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 4:03 am

Erata:
randul 13 (ghinion! Very Happy), al 5-lea cuvant, "asta-i" in loc de "astai".

Va tzuc! king
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 4:27 am

Crisso, am facut forumul asta pentru noi toti, da' nu m-am gandit c-or sa iasa la iveala aceleasi belele. Dimpotriva. Ziceam si io asa...ca optimista...c-om fi mai buni, mai intelepti, mai intelegatori...nimicuri de-astea... Rolling Eyes

Personal, sunt foarte mandra ca timpul care-a trecut a schimbat-o pe Mira (barem pe ici - pe colo, prin partile esentiale... Very Happy ) - adica, uitandu-ma de-acu' zece ani, sunt mai bogata cu doi copii, mai inteleapta cu doua divorturi si mai frumoasa cu o iubire... flower

Analizand subiectul "spinos", iaca imi dau cu parerea...
Penelopa n-a spus ca-i Thea...si toata lumea a facut o tragedie din treaba asta....
Da' te-ai intrebat de ce ? Poate fata a simtit ca nu mai e Thea. Poate a vrut "s-o ia de la capat". (Eu n-am prins-o pe love, nu stiu ce-a fost acolo dupa ce am plecat). Poate ne-ar fi spus cand ar fi considerat ca e momentul. Sau poate nici unul din motivele astea.

Si mai e ceva: ai intrebat-o tu direct daca-i Thea si ea a spus ca nu ? Si-a schimbat stilul "pentru fentare" ? Sau mergem pe ideea "cine nu e ca mine, nu corespunde" ?

Judecand "la rece",

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:26 am

Putea sa spuna ca-i Mihaela. Asa s-a prezentat dincolo. Ok?
Nici eu nu eram g_sand pe love... eram Chriss... care-i treaba?! Alt nickname... aceeasi persoana. Nu, n-am intrebat-o eu... au avut grija altii inaintea mea... Very Happy si-au ramas fara raspuns...
Mai lasati-ma cu... "poate a avut motive", etc. Nu faceti decat sa ma intristati cu... naivitatea voastra, pe care vad ca va place s-o numiti MATURITATE... Laughing Laughing Laughing

Chiar ca ma amuzati, pe bune!
Chris Wink
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 8:13 am

Bre...nu stiu...mie-mi dai senzatia ca mergi pe linia aia de ti-o pomenisem - "cine nu e cu/ca mine, nu corespunde".

Daca-i asa amuzanta maturitatea noastra (eu as numi-o mai degraba putere de intelegere, da' ma rog...), pai atunci...ce sa zic...have fun !

Toleranta,

Mira
Sus In jos
M

M


Mesaje : 38
Data de înscriere : 10/09/2009

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 5:13 pm

Buna dimineata, Chriss ! sunny

Ma bucur sa te revad / (re)citesc....Esti ..neschimbată Very Happy ba chiar mai "tânără" decat o spui tu, “ Chriss cea neschimbată, Sherlock Holmes al nostru “ Smile
Arati excelent, acelasi zambet, atat de generos....
Ma uimesti, iarasi... Ai sesizat, in stilul tau ataaaat de subtil Wink , că un (pre)nume (ca şi cuvantul şi gândul, Chriss Exclamation ) are o putere foarte mare, autentifica oamenii, ii defineste, poate ca este o parte din Esenţa lor, ii schimbă, ii "rotunjeste", ii implineste... Asta am sesizat / simtit de pe vremea cand eram Thea. "Marca Thea" mi-a dat foarte mult ( si datorita vouă), m-a dezvaluit pe mine, mi-a aratat părţi ce nu le stiam despre mine sau nu le pretuiam…
Si mi-a scos in Cale un barbat care m-a facut sa simt ALTFEL, un fel de… strop din TOT ...şi-a 11-a poruncă şi o STARE (si el stie asta) chiar daca nu l-am vazut / atins niciodata. Si nu e vorba despre (M)Cioran, crede-ma. Razz


Daca n-ar fi atat de complicat, juridic, mi-as schimba prenumele, precum mi-e starea sau in functie de cine as vrea sa fiu.. Razz Si mi l-as alege eu, doar eu. Insa ar fi doar ramificatii ale prenumelui meu .


Te las sa-ti raspunzi singura la intrebarea: de ce nu Thea, de ce acum " Penelopa " ...pentru ca e evident ca tu pui intrebari si raspunzi singura la ele, cred ca te “privesti” mult prea mult DOAR pe tine ( asa cum o faceam si eu candva...) fara sa ai rabdare, nu vrei sa intelegi / afli si pe celalalt, Omul..

Initial hotarasem sa nu mai fiu deloc aici si motivul il stie Acel barbat anume (si nu e vorba doar despre motivul acela, usor …pueril Smile pe care-l stii tu, Alexa! si e important pentru mine ca n-ai insistat sa spun ca sunt Thea).
Insa, ca sa-ti spun totusi ceva, Chriss, iata motivul “mamă”, ca sa zic asa, pentru care nu sunt Thea: AŞA AM VRUT, AŞA AM SIMŢIT, AŞA MI-A TRECUT MIE PRIN CĂPŞOR.
Si iata aici si acum un exemplu evident de lipsa de toleranta /intelegere pentru oameni, un exemplu ca nu putem sa acordam cuiva libertatea sa faca cum simte si sa-si traga singur ponoasele (aparenta tradare ori duplicitate..) daca asta vrea intr-un anume moment, iaca ! tu crezi, ba nu !, tu chiar STII ca ai dreptate, fara sa treci nicio clipa dincolo de aparente, fara sa incerci sa te pui in locul celuilalt, fara sa-i respecti decizia, zici :"putea sa spuna ca-i Mihaela ". Cine zice / hotaraste ca TREBUIA si de ce ar fi TREBUIT ? Iata exemplu ca realitatea e de fapt asa cum si-o creeaza fiecare..

Azi noapte eram tare necajita, acum ma umfla rasul.
Da’ stau si ma gandesc ca e bine ca a iesit asa...probabil ca “everybody” are rolul lui (in)scris undeva, probabil trebuie sa intelegem fiecare cate ceva, ori despre noi ori despre ceilalti.

Posibil ca nu intamplator mi-am ales sa fiu Penelopa atunci, cand mi-am facut cont pe Everybody (desi hotarasem neclintit sa nu mai fiu pe-aici ), poate ca a fost un fel de intuitie (nu stiu, nu asta am simtit atunci…ma gandeam ca sunt o Penelopă, devenisem ….Penelopa). Si spun asta pentru ca " intamplarea " (si stii ca nimic nu e intamplator ) face ca "marul discordiei ", numele Penelopa, sa-mi raspunda, uite-asa, hocus pocus, la niste intrebari pe care mi le tot puneam de mult: mi-am dat seama ca uneori sunt tare naiva, da’ tot mi-e drag de mine …si de cei care cred ca-s prea.. “soft” ori ca am tristeti metafizice...


Daca eram Thea aici, simt eu ca n-as fi cunoscut-o pe Mira. Si o pretuiesc mult. I love you

Ca sa revin.. Very Happy M-am gandit mult, bine, la mine, la tine, Chriss..noaptea trecuta, bântuind cu maşina către niciunde…În fine, nu m-am gândit numai la noi două ...Si-am hotarat ca de-acum, sunt Mihaela. Nici Thea, nici Penelopa. Pentru ca Acum, asta sunt. Mihaela le cuprinde, de-acum, pe toate, imi place, nici nu cred ca as fi vrut sa am alt (pre)nume. Cred ca-i stii originea, stii ce inseamna.

Si mai mult…(pre)numele tau e Crist(ina)

Poate ca, in viata asta, ne-au fost alese (pre)nume pentru istoria personala de-Acum, sa implinim ce n-am facut alta data, ceva cu care poate am ramas “datori”, undeva - candva. Posibil! Nu stiu asta, doar simt.


So ! Daca ti-e greu / te plictiseste sa "citesti" un nume atat de lung, Mihaela ..pentru tine il pot scurta ...ai putea sa-mi spui M ori Mi ...ori Miha ori…cum vrei tu . Pentru tine...orice bounce
Si cred ca ai inteles tot ce ar fi de inteles. Si-ti spun ca mie nu-mi mai place aici.

Poate ca iau (sau luam) prea in serios acest loc...ma trezesc de multe ori ca bombanesc cu voi..ma necajesc pe Pasha ca nu poate sa intelega/limpezeasca ce-i de inteles/limpezit si sa faca un pas, macar unu’ mic catre Ea, Aceea a lui…In fine, o multime de trairi…Insa, in fiecare zi pricep cate ceva, important. Si atunci imi zic ca e viata / realitate ce se intampla aici si nicidecum virtual.

Ca sa parafrazez pe cineva care lipseste de-aici, din ”everybody”: Mai esti “supi”.. Razz Chriss ?

P.S. Miruna! Ai intuit mai mult decat ti-am putut spune. Multumesc !

Mihaela


Ultima editare efectuata de catre Penelopa in Mier Oct 14, 2009 6:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:46 pm

Daca nu spui imediat ca toata lumea poa' sa-ti zica "Miha"...declar discriminare !!! Very Happy
Sus In jos
M

M


Mesaje : 38
Data de înscriere : 10/09/2009

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 7:00 pm

Very Happy Miha Razz
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 2:42 am

Vezi ca n-a fost greu "?Em am sa-ti zic Mihaela, imi place . sau Miha, " Mi" sa ramana in taina pt sufletul tau I love you

Daca s-ar putea si eu as schimba prenumele meu. De cand ma stiu sunt Alexa , rar mi se adreseaza cineva" Alexandra" si atunci tresar s-mi amintesc de persoane dragi din viata mea, care m-au iubit sau certat zicandu-mi asa.

Sigur , prin forta lucrurilor, numele ne e predestinat, fara ca parintii sa realizeze asta.

Ma bucur sincer ca " te-ai clintit " , esti o invingatoare!

lol!
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:01 am

Eeeee...iaca eu am avut o problema cu numele meu de cand ma stiu...

Da' aflai azi ca ar inseamna "o singura pace"...si-mi placu, zau !

Numa' ca tot mai am ceva de comentat: de ce "o singura?"...mie sa-mi dea mai multe !!! Very Happy
Sus In jos
M

M


Mesaje : 38
Data de înscriere : 10/09/2009

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:08 am

" M i " imi spune un prieten drag. Nu-i taina de suflet, Alexa! Doar prieten.

Offf, Alexa! N-as vrea sa fi inteles, tu , ca mi-ar fi fost teama ori.. ca sa fiu Thea iar, aici Mad Crying or Very sad

Si da, mi-a trebuit ceva timp Crying or Very sad ca sa-mi schimb hotararea neclintita de a nu-mi face cont aici ..Aci a fost greu tare ..



Azi m-am gandit la tine, Alexa!




Abia astept sa beau o cafea cu tine Very Happy


Ultima editare efectuata de catre M in Vin Oct 16, 2009 12:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:14 am

Bai...ia mai lasati "problemele existentiale", ca ma 'nervez !

Hai-hai...muieri in toata firea, ati abandonat tigaile, aspiratoarele, alea-alea...si-ati trecut la filosofii si justificari...

Putina decenta, va rog ! Very Happy
Sus In jos
M

M


Mesaje : 38
Data de înscriere : 10/09/2009

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:20 am

Pai, Miruna ..daca la două păci dădea cu rest ?!? Iote, d-aia una Very Happy
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:49 am

Fato, pana mai devreme am stat la tigaie, am copt un morman de ardei si unul de vinete, sa fac maine salata , sa ma satur , ca trece vara

Sa nu-mi cereti... sunt calica la chestii din astea Wink

Si am copt gutui sa fac spuma, cu crema de vanilie....mmmmm... cine vrea ca din asta dau!

Si voua un pupic din toata inima!

Nu gasii pupicul , luati flower
Sus In jos
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 5:04 am

Evrikaaaaaaaaaaaaaaaaa !
Nu zbier , cum c-as fi descoperit vre-o minune prin baie (am renuntat de mult la experiente pe acolo) , sau prin alte odai . Te strigam doar ca sa-ti raspund la intrebare . Din pacate nu-mi pot asuma raspundrea colectiva , multumindu-ma sa imi spun doar propria si personala parere .
Asadar , a trebuit sa constat inca o data , ca sufletul femeii este la fel de misterios , ca si problema vietii in univers . Exista banuieli , se pot face supozitii , se exploreaza , se construiesc modele , se aplica principii ......dar , cand esti aproape sa capeti un raspuns , se termina “fondurile” si gata........
Fidelitatea , a fost doar consecinta a lipsei de oportunitati .
Asta......ma enerveaza , daca pot spune asa , pe mine , cel mai tare la unele femei .


“Dumnezeu a facut lumea, a vazut ca este buna si s-a odihnit.
Dumnezeu a facut barbatul. A vazut ca era un lucru bun si s-a odihnit.
Dumnezeu a facut femeia....
De atunci nimeni nu mai are odihna.”
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 5:13 am

Sa nu "te faci" misogin...ca mananci bataie ! Very Happy
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 4:31 am

Toti sunt, Miro...
Ii diferentiaza doar lungimea perioadei in care reusesc sa ascunda asta... Very Happy

Mai sigura ca niciodata, (hi, hi, hi...)
Chris
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 5:08 am

Misogin Banc
Barbat un e adus in fata judecatorului pentru ca a omorat-o pe sotia lui.
- Dumneavoastra fapta e sub orice critica. Daca aveti intentia ca Tribunalul
Sa nu va condamne la inchisoare pe viata, Trebuie sa ne expuneti motrice pisica
de sa Cat Care plauzibile VA poate reduce pedeapsa.

- Domnule judecator, sotia mea era asa de proasta incat nu am putut sa ma
controlez Si a trebuit sa o arunc de la balcon.
- Declaratia dumneavoastra Este o obraznicie nemaiauzita si daca nu doriti
ca juratii sa va condamne inainte sa continuam procesul Trebuie sa aveti
argumente cu adevarat plauzibile.
- Pai sa va povestesc. Locuim intr-Cu un bloc 10 etaje la ultimul etaj si la
parter locuieste o familie de pitici. Parintii au 1 metru si copii, cel de
12 ani 70 de cm, si cel de 14 ani sunt 90 de cm.

- În ziua respectiva i-am spus sotiei:
- E teribil sa fii pitic. Saracii vecini de la parter, toti sunt asa mici!
-Da, raspunde Sotia Sunt o adevarata specie de Pirinei.
- Pigmei ai vrut sa spui!
- Nu, e pigmei Ceea ce sunt omul din piele si de îngrijire la SE alege cu pistrui.
- Aia se numeste de pigment.
- Ma lasi? Pigment e chestia aia de îngrijire pe scriau vechii romani.
- Ala se numeste Pergament.
- Draga Cum poti sa fii asa de incult? Pergament e publica ONU cand scriitor
O parte din ce a scris.

- Domnule judecator, va inchipuiti ca mi-am inghitit Cuvantul "fragment" ca
Sa nu mai continui discutia asta aberanta. M-am aşezat pe fotoliu si am luat
UN ziar sa-l rasfoiesc. Nici nu m-am aşezat bine ca apare Sotia mea langa
cu mine o carte in mana si imi spune:
- Uite Draga, asta e Ceea ce scrie un scriitor si se numeste carte, daca nu
aveai idee ce e aia. Ia si citeste Veranda de la Pompadur.

Iau carte in mana si ii spun "draga mea, asta eo carte in limba franceza
Marchiza de Pompadour, nu Trebuie sa interpretezi Numele in romana ".
- Asta e buna Draga, imi dai Tu Lectii de franceza, de îngrijire Mie am facut
MEDITATII Cu un vector de la facultate!
- Ala nu se numeste vector, se numeste Lector.
- Esti prost, Lector un fost ONU Erou grec din antichitate.
- Ala o fost Hector si TROIAN ERA.
- Hector e unitate de masura o suprafatei blegule.
- Ala e hectar Draga mea.

- Ma uimesti cu incultura ta. Hectar E o bautura o Zeilor.
- Ala se numeste de nectar spun eu oftand din adancul sufletului.
- Habar nu ai, eu stiu sigur ca era si o melodie pe tema asta pe o grijă
cantau doua prietene în Duo.
- Nu se spune Duo se duet Spune.

- Ma scoti din sarite, cum dracu de esti asa de incuiat? Duet e cand doi
Barbati se bat cu sabiile
- Ala se numeste duel.
- Pe Dracu, duel e gaura aia neagra din munte de unde apare Trenul.
- Domnule judecator, aveam "tunel", dar pe Limba am simtit ca mi se confruntă cu negru
in fata ochilor si nu m-am mai putut stapani si am aruncat-o pe geam.

Liniste in sala ... judecatorul ia ciocanelul de pe masa, Loveste cu EL
Spune puternic si:
- Esti liber, a un fost caz clar de legitima aparare. Eu o Deja aruncam de
" Hector" Very Happy
Sus In jos
Evrika

Evrika


Mesaje : 12
Data de înscriere : 24/08/2009
Localizare : Oltenia de N/E

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 5:22 am

Sunt prezent(a) , Pasha-nicu-le !

Cu raspunsul asta nu sunt lamurita ce te supara cel mai tare... la unele femei : fidelitatea sau infidelitatea ? E interesant de detaliat punctul tau de vedere in acest sens ...

Pe mine m-ar ajuta mult sa inteleg de ce , un anumit comportament e " o greseala" si nu doar ca , s- a constatat sau s-a apreciat asa .

Oare daca Dumnezeu ar fi avut ideea de a face intai femeia apoi barbatul...cum ar fi fost ?

Si de ce barbatii , au nevoie de cercetari , studii , statistici , comisii si specialisti in expertize , pentru a afla si intelege eternul "mister" feminin ?!

Barbatul ar putea sa se aplece mai mult , cu rabdare , asupra femeii, sa o asculte , sa o analizeze si sa o intrebe , sa fie preocupat si de ce e in sufletul ei... Ei nu ii e suficient ca i se spune ca e iubita . Nevoia ei primordiala e de a se simti in siguranta . Cu viata ei , cu sentimentele ei , cu emotiile ei . Acestei sigurante , femeia , ii raspunde de cele mai multe ori cu un abandon total in bratele acelui barbat . Asa i se daruieste si il iubeste , il respecta si se pastreaza numai pentru el.
De aceea e mai putin important cat de frumos e barbatul .
Infideletatile lui mai mult o sperie decat o ranesc, pentru ca echilibrul ei este in primejdie .
Nevoia ei de siguranta si stabilitate e innascuta .
Daca barbatul ar intelege sa-si asume responsabilitatea trainiciei cuplului , cred ca toti am suferi mai putin .
Nu vreau sa supar pe cineva , dar experienta si observatiile acumulate de mine mi-au demonstrat ca natura noastra este asa : inca de la prima relatie de dragoste , cea mai mare parte a fetelor / femeilor , nu numai ca isi doresc, ele chiar cred , ca va fi si ultima . Bineinteles ca foarte rar se intampla asa , dar de cele mai multe ori un barbat apeleaza la un truc pentru a fi cu o femeie . Scopul lui este "sa o seduca" ...si dupa cum se stie ...mijloacele sunt scuzabile . Nici nu i-a trecut vreodata prin gand ca ar vrea sa se opreasca aici , din lungile lui cautari ...Desi se mai intampla .
De aici a rezultat femeia moderna , puternica , independenta . Pentru ca nu mai are increderea barbatului care sa isi asume trainicia cuplului .
Am riscat dezvoltand un subiect care intotdeauna a fost cotat extrem de delicat , pentru ca a generat dispute aprinse intre cele doua sexe in special si chiar in interiorul lor .
Eu am incercat asa cum simt eu , sa spun cum vad si cum cred ca as putea gasi solutii la nivelul comunicarii si intelegerii cu barbatul din viata mea .
Sigur e vorba de ce consider eu esential , acea temelie a relatiei din punctul meu de vedere .

Dar...stiti cum e ...teoria ca teoria , practica ne omoara !

ps. daca descopar reteta fericirii... vom trai toti bine !


__________________________________________________
Sus In jos
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 2:03 am

Nu Mira ! Nu voi uri femeia niciodata . Am suficiente motive s-o apreciez , respect si iubesc . Chiar daca uneori , aparitia ei meteorica iti ravaseste universul , imi place sa intrevad dincolo de praful si haosul starnit . Aprecierile “la cald” sunt de cele mai multe ori eronate .

Evrika “Cu raspunsul asta nu sunt lamurita ce te supara cel mai tare... la unele femei : fidelitatea sau infidelitatea ? E interesant de detaliat punctul tau de vedere in acest sens ...”

Raspunsul meu , fireste , este : si una si cealalta .
Ma enerveaza fidelitatea femeilor ce nu vor sa renunte la principii si te rogi la ele , ca la icoane facatoare de minuni , fara sa primesti nimic in schimb si ma dispera infidelitatea celor pe care , “icoane” facandu-le , le pierzi in favoarea primului (ne)credincios , ce se dovedeste , pe moment , intruchiparea mantuitorului .
Asadar , oportunitatea da o sansa virtutii sa-si masoare efemerul . Caci nimic nu este vesnic , asa cum spune si Cristina . Si pentru ca perspectiva se pleaca in fata profunzimii , accept si eu scimbarea unitatii de masura , din “fi” in hi .

Cat priveste intaietatea sexului . N-ar fi schimbat mare lucru . In locul unei interventii la nivel toracic , am fi asistat la o cezariana , pentru ca , nu-i asa , la cat de imperfect , misogin , bla , bla , se dovedeste a fi barbatul , nici vorba de nastere normala.
Cred ca Dumnezeu , pudic fiind , a ales varianta actuala.

Cu alte (de)talii in gand ,
(totusi) Pash_nicu
Sus In jos
M

M


Mesaje : 38
Data de înscriere : 10/09/2009

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 3:13 am

Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 3:25 am

Iaca pozna, c-am scapat-o!!! Laughing Laughing Laughing
Cand sa m-astern la citit... ia textu' de unde nu-i... cheers Baaaaaaaaaaaaaiiiiiiiii!!! Ma doare burta de ras, zau asa... Laughing Laughing Laughing

Da'... poate vine altu'... poate-o sa fiu mai rapida... Very Happy

Pe faza,
Chris
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 3:31 am

Ca sa fiu nai explicita... (ca poate am surpriza sa apara altu' "textu" in locul vidului ce se afla acum... )

"M



Mesaje: 30
Data de inscriere: 09/09/2009
Localizare: Cuib de toamnă


MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie? Astazi la 10:13 pm Raspunde cu citat"

Deci postat azi la 10.13 pm......... vuoto!!! La 10. 25 era vuoto!!! Very Happy
Astept urmarea. bounce Pe bune daca nu ma distreaza forumul asta.... affraid lol!

Chris
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cat valoreaza o femeie?   Cat valoreaza o femeie? - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cat valoreaza o femeie?
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
everybody :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: