everybody
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
everybody

relatii, cunostinte, prietenii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 NU exista iubire !

In jos 
+3
Oak
Evrika
Mira
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 12, 2009 1:41 am

Breee...rau imi pare de ce-aud...

O vreme te-am banuit de disparitie "de bine"...vorbeam cu Penelopa si chiar i-am zis "pe flacaul asta cre' ca l-am pierdut de musteriu, s-a insurat, gata !"

Cred c-as fi preferat sa te pierdem noi...da' sa-ti fie bine...


Cu zambet camaraderesc,

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 13, 2009 5:44 am

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ce-i aia?!?!? nu exista iubire?!?!?! mmmmmmmmm, ma faci sa ma tevalesc de ras!!!
Esti indragostita la maxim... n-ai mai iubit asa in viata ta (sau poate da, nu asta-i important... ce-a fost s-a dus) si spui ca NU EXSTA IUBIRE??!?!
Dumnezeule?! trezeste-te!!!
Exista iubire!
Dovada: clipele de dor, cand l-ai vrea strange in brate... fiorul pe care-l simti la auzul vocii lui... bataile inimii cand il stii aproape...
Sa mai zic?!

Da'... ce ma bag io?!... carcotasa... affraid
Stii de ce ma bag? Pentru ca iubesc. Pentru ca sufar. Pentru ca iubesc fara teama de-a fi parasita sau fara sa ma gandesc cat va dura...
Fara conditii, fara imputari, fara "ti-am dat si n-am primit"... iubesc! Atat. Si cu siguranta stiu un singur lucru... nici un alt sentiment nu poate egala iubirea.
Exista iubire!

Etern indragostita,
Chris
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 13, 2009 8:26 am

Crisso, spre deosebire de tine eu citesc ce-ati scris voi, inainte sa m-apuc sa-mi dau cu parerea...

Dac-ai fi cascat ochisorii mai cu nadejde, vedeai ca numa' titul topicului e "negativist".

Si poate-s io mai "secretoasa" (in limbaju' meu, asta se numeste discretie...), da' parca nu-mi vine sa "etalez" asa, in ochii lumii...ma-ntelegi...clipele de dor, fiorii, tensiunea arteriala, etc...etc...

Alta nelamurire am: fara indoiala, te felicitam unanim pentru norocul de a fi iubita fara conditii si fara imputari...da' de ce suferi ?

Ah, da, facand filosofie de "sfere 'nalte", evident...iubirea nu e egalata de nici un alt sentiment...desi, in plan real si concret, as putea sa-ti dau niscai exemple: iaca foamea.
Solutia o fi...sa mananci...zilele omului ? Very Happy

Pusa pe dracarii,

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 2:16 am

Daca nu-ti merse la inima parerea-mi... nu-i bai. Nu asta era primordial.
Pe langa ochi cascati, mai casc o tar' si cerebelu', si nu m-am oprit numa' la titlu. Am rabdare si citesc tot, sa stii. (Marturisesc ca mai sunt si texte plicticoase si mai sar peste randuri - nu la ceea ce scrii tu ma refer...)
Ceea ce ma amuza in continuare, e "discretia" pe care-o afisezi... maiiiiiii... scuze... aici cred c-ai dat zbarca... Smile))))))) e-al doilea forum unde aproape ca-ti citesc viata si cel mai interesant este ca o expui cu precadere pe cea intima, ca sa spun asa... Dar, inca o data... de ce ma bag io? Poate doar pentru a accentua ca asta n-are nimic de-a face cu discretia. De multe ori m-am intrebat daca nu cumva Lui tocmai asta i-a displacut... nu in primul rand, desigur.

In ceea ce priveste nelamurirea ta, nu-mi amintesc sa fi scris ca SUNT iubita fara conditii si fara imputari... Parca am spus IUBESC! dar o sa verific si-o sa-mi cer scuzele de rigoare. Deci, iubesc! De ce sufar?! Pentru ca nu exista dragoste fara suferinta, sunt convinsa.

Io una fac o filosofie de-o sfera mai putin inalta si tin sa precizez ca ma refeream la sentimente oarecum ale spiritului, nu neaparat trupesti. De foame poate-oi mai indura, da' sa stii ca pe mine daca m-o strange vreun pantof sau m-o durea vreo masea, cu greu ma mai gandesc la dragoste... intr-adevar... da' insist: nu asta era obiectul discutiei...

Amuzata,
Chris Wink
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 4:02 am

Crisso, incearca sa mai casti o tar' si sufletelu'...barem din cand in cand, sa nu uiti ca exista si articolu' cu pricina... Wink

Cerebelu' probabil e ocupat cu...calcularea loviturilor. Eh, daca-mi aduc aminte de tinerete (stii, vremea aia cand eram "mai directa")...iti spun io care e directia sigura: "sub centura".

Multam de rabdarea cu care "mi-ai citit viata"...si aici, si pe celalalt forum. Acolo, dac-ai remarcat, a mai fost cineva care-a avut curajul "afisarii"...da' nu era vorba despre "viata intima", ca sa spun asa...poate-ntelegi la ce se refera "discretia".... Very Happy

Ma, si eu m-am intrebat de multe ori, da' abia acum pricep ce nu i-a placut Lui la tine. Nu stiu daca in primul sau in ultimul rand. Insa, vorba ta, nu asta era primordial.

Serioasa,

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 4:40 am

Miro,daca m-am gandit vreodata sa scriu pe vreun forum ca sa ma placa cineva... departe de mine gandul... Smile
Imi place sa scriu... sa "interactionez", sa imi spun parerea, sa corectez daca am posibilitatea, sa fiu corectata daca e cazul si alte chestii de genul asta.
Imi pare rau sa aud ca Sorin nu m-a placut pana la sfarsit. Am crezut ca are destul fler pentru a observa ceva... diferente, ca se le numesc asa.
Dar, sa lasam asta...

Nu sunt si n-am fost vreodata fan "Din dragoste" sau "Iarta-ma!"... poate de-aci si parerea-mi - poate pripita?! - ca povestile ADEVARATE de dragoste nu se etaleaza-n fata spectatorilor, care pot suspina sau fluiera... depinde de la persoana la persoana... Neutral
In dragoste trebuie sa existe comunicare. Daca nu poti obtine dragostea persoanei pe care-o iubesti spunandu-i ce te doare tete a tete... daca simti nevoia de aclamatii... hm... nu stiu... Mie imi pare ca-i ceva fals. E-o simpla parere.

Cu pareri.
Chris
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 5:04 am

Iaca de unde provin diferentele...

As putea chiar sa fac filosofie pe tema asta...da' cred c-am s-o las in seama "profesionistilor"... Very Happy

Drept pentru care o sa-mi spun opinia pur si simplu: oamenii nu sunt buni sau rai, ai dracu' sau cumsecade, cu sentimente false sau adevarate...ci diferiti. Poti sa intelegi treaba asta, ca atare ?

O iubire asumata inseamna ca-ti scoti partenerul "in ochii lumii", ca nu ti-e jena de ce simti.
E la fel de frumos sa spun "te iubesc" si sa spun "il iubesc pe X".

Citez un camarad (hai sa nu zic prieten) comun: "Imi scot partenera in lume si afirm in fata tuturor: pentru doua ore, doua saptamani, doi ani sau doua vieti...ea e perechea mea !"

Ca exista sau nu aclamatii...ca se suspina sau se fluiera...asta-i alta poveste...

Cu parerea (ei),

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:05 am

De data asta TU n-ai inteles.
Eu sunt aceea care am spus mereu... "Iubesc! si-mi vine sa-mi urlu dragostea pe strazi... sa stie toata lumea ce-i in sufletul meu... "
Dar asta-i cu totul si cu totul alta "poveste". Nu incape termen de comparatie Miro... si tu stii foarte bine asta. Un singur deget nu acopera un caracter... nu incerca sa faci asta... Wink

La SI mai bine!
Chris
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:19 am

Bre...poate n-am inteles...poate io ne-intelegatoare...sau poate nu reusesc sa-i inteleg pe unii (dupa cum nici ei nu reusesc sa ma inteleaga pe mine)...sau poate adevaru-i undeva la mijloc si se piteste dupa degetu' ala care ascunde caracterul... Very Happy

Iote, tu spui ca iubesti, eu spun pe cine iubesc. Ceea ce ne face nu una rea si ailalta buna, nu una smechera si alta bleaga...ci diferite. Acu' pricepi ce spuneam ?

Ca simpla observatie: inainte de "a da verdicte", asigura-te ca stii toate datele si detaliile.

Multam !

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:34 am

Tu spui PE CINE iubesti, pentru ca avem si noi astia de-aici idee despre cine si tratta...
Laughing Laughing Laughing cu ce drac' te-ar ajuta pe tine sau pe altul de-aci daca as spune pe cine iubesc? Un barbat, desigur!!! Laughing Laughing Laughing
Daca ar fi fost una din persoanele de pe forum... poate ca as fi facut-o. Ba pe love chiar s-a intamplat asta... la un mod mai discret, ce-i drept - el nu impartasea aceleasi sentimente - dar... am marturisit acolo. Si-as face-o din nou, daca ar fi cazul. Dar nu este... Very Happy
Deci?! care era diferenta?! ca n-am fost atenta la... nuanta.

Descumpanita,
Chris
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 6:38 am

Cat despre "date si detalii"... no comment!
Asa m-a nascut mama pe mine, corecta, a dracu', da'... discreta. Very Happy
Sa nu uiti asta, Miro! farao

Zitta!
Chris Wink
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 14, 2009 7:59 am

Crisso, dac-ai fi fost asa discreta pe cat declari si scoti la inaintare, o lasai pe Thea sa fie Penelopa (cum a procedat Alexa, care a spus "bai...parca te-am mai citit undeva...da' cand a vazut ca fata trece "peste"...a zambit si-a tacut...)

De-aia ti-am dat citat...filosofic..."eheee...ditamai diferenta intre ce spunem si ce facem..." Very Happy

Nu vreau fato sa stiu pe cine iubesti...la drept vorbind, nici nu ma intereseaza...si tot la drept vorbind, e treaba ta daca asta intelegi prin "discretie"...chestie de puncte de vedere...

"Cat despre date si detalii", nu prea ai ce sa comment, pentru ca-ti garantez, nu le stii pe toate. Parol !

Ete io nu mai vreau sa fiu a dracu'...si sper tare-tare ca nu m-a facut mama asa...am ajuns la concluzia ca nu-i nici o smecherie sa imprastii rautate in dreapta-stanga numa' ca sa "demonstrez" neaparat ca-s buricu' targului...si nici nu mi-am propus sa candidez la titlul de Miss Popularity in varianta "negativa". Capisci ?

Cam atat...pe tema asta.

Relaxata,

Mira
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2009 3:36 am

Hei, ce-i aici, parca era vorba sa ne regasim nu sa ne dam in cap!. Scorpioanco, ai grija cum lovesti cu coada si tu berbeaca ... mai discreta , c
u iubirea , da? Very Happy

Cristina vorbea aici de iubirea platonica, cea din "sfere inalte", care nu pune conditii, e divina

Pot sa spun si eu pe cine iubesc? Pot, dar nu vreau sa pun la " zid" omul de care imi e dor in fiecare zi a existentei mele.

Am invatat sa-mi cladesc supravietuirea pe emotii, pe tot ce inseamna ele, atunci cand destinul, crud cu mine atunci, intelept poate as spune a

acum..., mi-a sfasiat nemilos inima in bucati. Sentimentele mi s-au rasturnat in suflet. Am invatat atunci ca nimic nu este sigur, ca viata nu-ti

ofera garantii, iar fiintele dragi nu-ti pot fi alaturi pe vecie... am invatat sau doar am acceptat ? Sau ma stradui numai sa supravituiesc?...

Cine mai stie.....


Alexa
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 4:08 am

Crisso, cer scuze publice, private si oricum vrei tu...pentru "iesirea nesportiva" Rolling Eyes
Se accepta ?

Si acu', te rog frumos, lasa-ma sa-mi fac damblaua...chit ca nu-s discreta, da' tre' sa spun treaba asta, ca al'fel nu ma potolesc:

Deci...

Chaty, scumpete, daca tot ne "vizitezi" undercover, ai putea macar sa ne saluti ? Asa, "for old times ' sake".... Dupa cum observi, am sters (sau modificat) postarile "deranjante". De ce ? De-aia, sa-ti dau un motiv pentru "eticheta" de "imatura". Very Happy
Da'...vorba ta..."previzibil...", nu ?


Gata bre, imi trecu de naduf !


Racorita,

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 4:22 am

Eu le accept, Miro... pe mine una nu-a m-a deranjat nimic anume.
Dar, sa nu-ti para rau c-ai facut-o, pentru ca eu voi fi in continuare aceeasi... Wink

Sa fac totusi o precizare, pentru ca n-as vrea sa se mai intample vreodata sa fiu acuzata de: daca cineva nu ma aproba nu-i cu/ca mine, ii dau in cap Very Happy .... nu, nici vorba! Nu-s perfecta... nimeni nu este... dar luati separat, suntem fiecare-n parte, unicat... Deci... nici n-as avea pretentia ca alta persoana sa fie, sa gandeasca aidoma mie... king

https://www.youtube.com/watch?v=rq6l-YGBwXo

Razz Laughing
Chris
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 16, 2009 5:00 am

Mira , sterge imediat ce ai scris, ma refer la chaty, nu da dovada de imaturitate. Si inceteaza cu obsesia asta, nu ea e " vina"...soarta.
Privind licrurile la " cald" ai dreptate poate, dar astlel de anchete sau puseuri de gelozie , cum vrei sa le zici , te dezonoreaza in fata " lui" ...

Auzi la e , sa stearga postarile... la sugestia cui?!

Crisulache... a naibii zodie avem.....nuantele sunt doar de educatie , cred Very Happy
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 1:57 am

Da' ce-am facut ?

Am invitat fata sa ne salute. Am dat in cap...?

Plus ca i-am facut o placere...mi-a explicat ca are o problema cu ranchiuna afisata in context public...de-aia am sters postarile.


Very Happy
Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 3:16 am

De ce sa stearga, draga mea?! Incerc sa dau dovada de maturitate si sa inteleg, dar mi-e cam peste mana. A scris ceva. Sa zicem c-a gresit (ceea ce nu-i de competenta noastra, ea singura trebuie sa discearna daca pasul facut trebuie "indreptat" au ba si nu anuland un lucru gata facut. Crezi ca daca ar sterge textul cu pricina, situatia ar fi alta? Las-o sa fie ea insasi...daca-i despistezi greseala, suficient ca i-ai atras atentia. Nu trebuie sa-i "rezolvi" tu problema, e posibil ca nici solutia ta sa nu fie cea justa. Si-atunci ar face o noua greseala, care de fapt ar fi a ta. Wink

Zodia noastra... hm, ce sa-ti spun? Mie mi-e ca turnata. I love you
Cat despre educatie, Alexo... ai mare dreptate. E-o mare diferenta, si nu numai de... nuanta.

Chris Like a Star @ heaven
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 5:29 am

Crisso...ete ca fusei "eu insami" si pierdui "pe mana mea" Rolling Eyes

Acu' ce sa fac, sa regret ca n-am fost nitel mai smechera ?

Nedumerita,

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 17, 2009 5:03 pm

Nu de smecherii tre' sa te folosesti in amor, Miro... as spune ca putina diplomatie n-ar strica pentru cine poate face asta.
Dar, nu regreta. Daca n-a fost sa fie, nu e si gata. Nu trebuie sa-ti pierzi speranta, stii tu vorba aia: ce-i al tau e pus deoparte. Wink
La un moment dat o sa-si gaseasca fiecare "linistea" daca asta isi doreste. Nu trebuie neaparat sa apesi pedala acceleratiei; dar cu siguranta nu poti sta nici cu mainile in san asteptand. Destinul poate fi influentat si de propriile actiuni. Smile

Un weekend placut tuturor!
Chris
Sus In jos
pash-nicu

pash-nicu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/08/2009
Localizare : Sinaia

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 3:56 pm

azi, la fel ca ieri...

"Azi,
la fel ca ieri,
ca dintotdeauna,
am ars piatra sufletului
pe altarul iubirii şi vieţii,
dând-o ofrandă
unui alt suflet.
Azi, la fel ca ieri,
ca dintotdeauna,
am constatat
că numai unii trebuie să sufere
când alţii pleacă
de la masa trecută
prin porţi de sărut
şi m-am hotărât
să-mi încui
piatra mea nestemată,
până se va găsi adevăratul bijutier
s-o pună-n lumină.
Azi,
la fel ca ieri,
mă îmbrac în cuvinte
ca să-mi ascund sufletul
prea des înşelat.
Azi,
la fel ca ieri..."

Leonid IACOB
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 01, 2009 3:31 am

Fir-ar mama ei de treaba...

Daca aveti "rafuieli personale", exista varianta cu adresele de mail sau taifasul pe messenger. Chiar va trebuie public pentru aplauze si/sau fluieraturi ?

Cristino, unde ti-e discretia ?
Adica eu sunt...ma-ntelegi...cand spun ca iubesc, da' tu iti zvarli rufele murdare fara strop de jena. Mic e paiul, mare e barna...nu ?

Pash-nicu....asta inseamna la tine "pasnic"? Pacea ei de viata !


La ora de dirigentie (daca s-o prinde ceva...),

Mira
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 01, 2009 8:34 am

Nu puteam sa nu raspund, Miro. Prin tacere mi-as fi recunoscut vinovatia, iar eu nu ma simt vinovata. Atata tot. Smile
Intr-adevar, existau o multime de cai pentru a "rezolva" problema, dar... (indiscretia Smile ) n-a fost alegerea mea.

Socata la randu-mi,
Chris
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 01, 2009 4:43 pm

Alegerile ne apartin. Intotdeauna. Ca si sentimentul de vinovatie, asumat sau nu.

Cam atat.

Mira
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 9:53 pm

Magda Isanos
--------------------------------------------------------------------------------
Invrăjbire

As vrea sa mor alaturea de tine
si timpla linga timpla ta s-o pun,
ca, ascultindu-ti gindurile bune,
sa stiu daca mai esti si-acuma bun
si fara ascunzis ca mai nainte,
si sa te-ntreb daca-i adevarat
ca nu ma mai iubesti si m-ai uitat.
E lumea rea pe-aicea si ma minte
c-ar fi asa, dar daca te-as vedea,
cu gura, de pe ochi si de pe gura
indepartind oricare vraja rea,
iubirea din taciunele de ura
as reaprinde-o si ne-am recunoaste,
mirindu-ne c-atita invrajbire
in suflet din cuvinte poate naste.
Si-am fi pe urma cum is doua fire
intr-o impletitura, sa nu poata
o umbra intre noi sa se strecoare
si astfel sa-mi intunece c-o pata
surisul care-mi tine loc de soare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





NU exista iubire ! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: NU exista iubire !   NU exista iubire ! - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
NU exista iubire !
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ba exista iubire...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
everybody :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: