everybody
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
everybody

relatii, cunostinte, prietenii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rosii coapte/ fuste crete

In jos 
+2
Admin
sandro
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeLun Aug 10, 2009 4:33 am

Ciao, sugar baby's! Nu va ofuscati prea rau pentru ca ma adresez cinstitelor Dumneavoastra fete-fetze cu apelativul asta, nitel carnal in mintea-mi putina, da?! Stii ca-mi sunteti prea dragi ca sa nu va descant olecutica! Si nu va speriati , asa, dual cum ma stiti, (re)cunoasteti deci personajul ala porcin ascuns in mine, spalat in creieri de o civilizatie muribunda..V-am tot cautat in ultima vreme si uite d aia, mai ales in saptamana ne petrece acum, ma vad atras d lucruri morbide, laolalta cu lucruri atat d vii, incat imi vine sa ma f*t nonstop cu toti trecatorii d la 12 noaptea .. Privesc& savurez autopsieri in direct , ma itesc la creierii-feliute ale subiectilor si ma tot conversez cu femele italice, una mai cu seama ,din Roma_nica milenara..mai conteaza?Cert e ca habar n-avea romana , a inceput s-o invete (d dragu' meu, zice dracoaica) .Ma fac ca o cred si pe-asta.. Doamne iarta-ma, frumos ai mai aruncat Tu carne pe unele fiinte d se numesc ele conventional "muieri"..Aaaaa..Simt mii d gandaci coborandu-mi pe trup, din creierii moi, scaldati in cada lui Eros, cred ca , dupa ce termin cu zilele astea fierbinti, am sa imi iau inima-n dinti si-am sa( mi-) o pun..Sau poate imi voi aminti d conservatorismul meu indobitocit, dracu sa ma pieptene! Aveti,asadar, grija dubla d cururile Domniilor Voastre, my friends!..
Gracias, Chriss, pt notificare! So, even if we are to take a brake, remember of the blue wind kissing softly ur forhead and eyes, dancing along with u on whatever path u might follow these days..Smile to me gently, baby-girls! flower
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Domani sarà un giorno migliore..   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 7:48 pm

Kilometrul zero al vietii mele, asa cum o stiu/locuiesc numai eu.... Ei bine, la acel kilometru ajung din ce in ce mai des in ultima vreme si incerc apoi sa innod cumva ce a fost si ce va fi.... E constientizarea acuta , febrila, a faptului ca , oricat as iubi si oricat as fi d iubit, oricat d pregnanta ar fi imaginea mea in constiinta &in sufletul celor pe care am reusit sa-i intalnesc in afurisita asta d viata, tot singur sunt in adancul meu, tot cautand, tot alergand sa-mi frang gatu' dupa copacul-care-si-inventeaza -ramuri-vii-in-tara-cuvintelor-d-turta-dulce! Singur am venit, singur am sa plec, toate vor ramane in trecut, in hau negru, cu momente verzi, roz , albe, dar mai ales negre....Nu ma sperie cele negre, ma innebunesc cele gri, pe care nu le pot verbaliza/intelege/deslusi...Cea mai mare frica a mea, mangaindu-ma cu brate reci d ceara - faptul ca viata mea SA FIE, asa cum e, fericita au ba, dar sa nu fie O MINCIUNA, sa nu descopar ca toti oamenii sunt LA FEL, ipocriti si hiene, traind in reluare, pe cai batatorite...Vreau sa-mi cultiv eu gradina si sa nu se k_ce nimeni in verzele, castraveciorii si sfecla mea furajera..Din momentul in care ai inceput(parca) sa ai , din nou, incredere in oameni , suficient d multa incat sa le pui sufletul in palme si SA ASTEPTI, din clipa aia esti f***t.... Adio liniste, adio autocontrol, lupii astia ti se strecoara in vene si incep a te poseda, mai mult, pana te epuizeaza. Si totusi, refuz/ nu pot sa nu ghicesc , acolo, undeva, in adancurile( lor) verzi /mov, fermecate, Divinitatea ascunsa in Oameni..
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 5:21 am

Sandro, nu c-as fi insensibila la filosofie...da' esti bine, mamicule ? Ca ma-ngrijorezi, zau....
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 5:44 am

Pentru ca eu stiu sa pretuiesc toate cuvintele si pentru ca stiu ca ele, iepe nebune, se pot dezlantui /imprastia/scurge in venele unei tipe ca tine, Mira, umplandu-te d calm si drag sau, dimpotriva d otrava si amaraciune, nu puteam sa inchei ziua asta (magica, fiindca ne-a fost data ) fara sa te dragalesc nitelus..Basca, imi rezerv dreptul de-a ma scalda in vorbele tale in popoul gol, fara rusine, fara a-mi ascunde satisfactia ca EXIST, macar aici,printre pixelii astia albastri/ neortodocsi, dar mai ales,in carnea ("creierul") unora ca voi, virtuali la promenada..Si-acum ies, imi vad/ simt d aici partenera asteptandu-ma intr-o rana, grohaind d pofte, cautand d pe-acum cu ochii sarma aia groasa si grosiera d se numeste ea madular... affraid
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 2:05 pm

Very Happy ...ma speriasem degeaba...

Cu mansarda ai ceva probleme, da' esti bine !

"Cea mai frumoasa jucarie e jucaria de vorbe..."


Cu "Flori de mucigai" in brate,

Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:55 am

Miruna, stai asa, inca n-ai vazut tot ce poate Sandro! Very Happy
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 4:13 am

Alexo, in dispozitia asta de zile mari, is dispusa sa tolerez orice si nu cre' ca m-ar uimi nimic...

Euforica,

Mira
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 4:18 am

Pt o clipa si eu am crezut ca are o problema Sandro al nostru......darm-am linistit.......e sanatos tu.....poop Sandro si nu ne mai da emotiuni ca suntem slabe de inima Rolling Eyes I love you
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 4:38 am

Hm... n-am mai vazut asa impletire perfecta d cand cercetez sufletul oamenilor..Bine ati (re)venit, Alexa( cat ), Oachi, Pash-nicu..Ma cam plictisisem sa scriu asa des, pare ca am" iubit" doar eu, dar e 1 timp castigat, am evoluat intr-1 barbat-cameleon pe care doar Moartea il poate impiedica sa patrunda in esenta lucrurilor(lumesti&spiritualicesti, deopotriva). Astept cu nerabdare viitorul continut al vietii acesteia virtuale, il visez cat mai bogat(in nuante), simt adierea Vietii pe umarul gol, sarutarea amaruie a vantului d vara tarzie si..uite, lecturandu-va, trag vant pe nas d 77 d ori/ zi, cu fata spre miazanoapte, impletesc in poala parul a 33 d virgine si ma joc 3 ore/ zi cu o scarbavnica d p***a (neaparat balita BINE!), dupa care intind , la uscat , pofte zburdalnice ..n'est pas, Chriss?! cyclops Anyway, promit sa nu exagerez cu acestea din urma, chiar daca-mi simt pielea incrustata cu iepe negre si armasari albi, negrul ma orbeste, albul e mai sters, am decis..ma axez pe pasarele.. cherry
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 6:22 am

Deci.... Very Happy
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 10:34 pm

..So , i'm feeling as free as a birdie in it's golden cage, always standing by your side, sticked to the right corner of ur heart.. and , am sa-i sa-i ordon flamigo-ului cel roz sa va ciupeasca d c*r nitelus (asa cum as ciupi bietele puicute si le-as umple gauricile d foc in stare lichida , just because this is only my privilege , that is only her chance of breathing like a real lady, ducand-o pe culmi si lasand-o sa cada cu boticul dumisale atata d bogat in ganduri poznase direct in matul-cel-magic,tata aia magica a masculilor verbosi, care se pliaza atat d bine pe buzele carnoase ale oricarei cersetoare d lux..). And now, can i hunt her body into the bed on the rythm of a new, unforgeatable symphony?!..Kiss you on your lips on fire, baby's!Rosii coapte/ fuste crete Morganah pale
Sus In jos
Oak

Oak


Mesaje : 36
Data de înscriere : 21/08/2009
Varsta : 54
Localizare : Ineu

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 11:42 pm

affraid

Rolling Eyes
Sus In jos
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 2:34 am

Mmmmm...Sandro..daca apare endre, ai incurcat-o! Very Happy
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 3:29 am

Alexo, lamureste si pentru oamenii ailalti...cine e endre ?
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 4:18 am

; Adica pentru matale!Vezi...ai lipsit cam mult.
Pentru stiinta ta, endre e sanatos la cap..nu sa astilalti....sorin poate confirma Basketball
Si mai e si ...bozgor Very Happy
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 4:46 am

Oaki, ai d gand sa-mi starpesti toata bruma d concentrare pe care-o detin ?!.. Daca vei mai posta lucruri din astea (sexy si duuuulci ca zmeura virtuala) , ma va apuca plansul/dorul si voi fi tentat sa ma dau de-a berbeleacul pe genele Fetei Morgana, leitmotiv al existentei mele (fie el- d fericire, d tristete sau d spaima de-a nu simti prea mult!). Iti trimit si 1 pupulika , inchis intr-1 nufar roz din hartie creponata, ti-l depun pe obraz(ori buze..sau mai bine no, chiar pe blanita aceea pufoasa.. Like a Star @ heaven ).
A.(matza binecuvantata ,falfaindu-si soldurile/sfidandu-mi simturile..), i'm always missing ur gentle words..chiar daca, atunci cand vine vb d Endre, imi tresar flocii d atata tristete aproape metafizica... What a Face Zau,pe bune, il pretuiesc pe acest dulce bade, milos si empatic si astept sa-i parcurg/citesc primul( sau) post aici. Altfel,sper sa va bantui in toate visele cu cracii lungi pe care le veti avea de-aici inainte! Idea
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 7:34 am

Fericita sau nu, implinita in dragoste sau tradata, nu-mi ucid dragostea, iubirea... o alimentez mereu, tocmai pentru a-mi confirma mie insami propriile-mi sentimente, de-a avea curajul de-a trai. Povesti de dragoste... ne place sa le citim in carti, ne oglindim in ele, ne cautam acolo rezolvarile, plangem si radem cu ele, pe masura ce parcurgem texte si texte, dar ne e frica sa le traim noi insine. (Apropo' si la textele lui Sandro... nu-i nici filozofie, nici romanta... e viata, realitate!).
Ce bine-ar fi sa nu mai folosim aceste texte ca pe-o proteza sufleteasca atunci cand propria-ne poveste de dragoste se incalceste, ameninta sa se stinga ori se rupe violent in fulgerul unei despartiri. Sa nu ne mai mutam trairile in pagini roase de timp, sa nu le mai punem la adapost, ci sa le validam provocandu-le, iar si iar. Iubesc nemurirea povestilor inchise-n vechi volume, dar mai presus de toate iubesc viata si... daca-o fi sa se inchida si povestea mea intre coperti de vis, sa se intample doar dupa ce n-oi mai fi.

Chris

P.S. Alexa... nu stiai ca ma iubeste Sandro?!?! Smile)))) Hm, draga mea, dar e binecunoscut: pe mine ma iubeste toata lumea, de ce nu si el?! Very Happy (Daca apare Endre - ptiu! puschea pe limba!!! Razz - sa vezi ce hora facem amandoi... ) Smile))))))))
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 7:45 am

Uf, nici nu obesrvai ca topicul asta are 2 pagini (mi se-ntampla si dincolo, nu-i bai) Very Happy dar nu puteam sa nu revin... zevzecul asta de Sandro, m-a facut sa rad de salta camesa pe mine... sper sa nu-mi pierd si centrul de gravitatie, de care am atata nevoie... Razz

https://www.youtube.com/watch?v=hFGz-t5R0BE

Fata de la centru, Wink
Chris
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 2:37 pm

Iooooi...istenem !

Pai atunci hai sa dam de omu' ala sanatos la cap, poate se mai echilibreaza lucrurile pe-aci ! Very Happy
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 1:37 am

Il invit io... sa vedem daca vine Very Happy ...cu Mihai n-am avut succes.. e hotarat sa nu mai intre pe forum sau chat...deocamdata
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 2:16 am

De Mihai raspunde subsemnata, situatia sub control ! Very Happy

Deci daca acuma se face un oarecare balamuc pe-aci...nu vreau sa ma gandesc cand s-or mai aduna vreo 3 - 4... Suspect
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 3:20 am

Cred ca sunteti printre putinii oameni care nu s-au obosit sa ma injure vreodata sau sa ma faca "nebun" intr-1 fel comun, sadic, vulgar sau impersonal.. "Nebun" d m-ati face, ar suna poetic, parfumat , dantelat si instelat , individualizant!.. As fi "NEBUNUL CARE SUGHITE/RADE/URLA IN VOI", nu 1 tip banal, cu o eticheta pe frunte sau cu pielea tatuata, purtand aceasta "stigma sociala" in carne..Azi am fost facuta "nebun" d o bucuresteanca cretina, pictorita necunoscuta, mi-a aratat panzele ei d rahat (via Internet) , dar pe care nu am judecat-o conform valorii clatinate pe care mi-o inducea (ma pricep destul d bine la arta, nu trebuie sa fii critic d meserie ca sa ai bun-simt, oarecare cultura in materie si simt estetic). Javra si-a permis sa-mi spuna ca sunt doar 1 alt frustrat , desi cel mai " destept" frustrat pe care l-a intalnit.. (Macar atat, huh?!) Chiar imi placea cum scrie, nu avea nici pe departe intuitia, originalitatea, parfumul vostru, nu erati VOI, fara discutie, dar imi prindea bine, vorbeam destul d mult, avea simtul umorului venind din fiere, parca, si o lipsa a arderii launtrice care ma calma si ma binedispunea.. Probabil ca era beata (obisnuia s-o faca des, din propriile marturisiri), probabil ca se certase cu tarfa ei masculina,care-o abandonase dupa 9 ani fara nici o explicatie, habar n-am , in seara asta mi-a vorbit numai aiurea, drept pt care i-am dat Spam si i-am trimis o m**e virtuala, sa se balaceasca bine si sa-i tina d cald, pana i se face jivinei ei dor d p***a ei.. N-am nici1 fel d ranchiuna la adresa ei, desi asa ar suna , problema e la mine: ma intreb cum dracu reusesc sa ma destainui unor rahati din astia, care chiar cred ca ma pis pe mine / am erectie instantaneu daca mi-au spus"Minunatule!" sau "Animal naprasnic", sau mai stiu eu cum..Am auzit ca bucurestenii privesc "provincialii " cu sila si lipsa d consideratie (A., no offence!) . S-o luat jivina si d faleza mea si d "balta aia " in care, chipurile, ma scald, ba mai rau, d natia mea.. Sunt mandru ca sunt russian, am tricolorul Federatiei in simbioza cu cel Mioritic ,pictate pe inima, dar faptul ca-s provincial si, deci, vulgar ca orice "estic" ce-si respecta "obarsia", se vede, nu i-a dat pace.. Si-acum, Doamnelor, vreau doar sa va aplic o sarutare dintr-aia frantuzeasca, stiti voi, cu limboiu' in guritza, hai, nu fiti poznase, scuipati-mi direct in gingie, dati-mi o m**e in virtual, numai adapati-ma 1 pic din flacara voastra , piscati-ma 1 pic d fund si-mi bagati 1 dest' si in gurita, pardonnez-moi, pe la Gutza, nu era asta, veti nimeri-o cumva.Rosii coapte/ fuste crete Clownie
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 35
Data de înscriere : 05/08/2009

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 3:52 am

Sandro scumpete, eu atat spun, declar si sustin...esti matale oleaca scrantit, da-n sensu' bun...adica n-ai nevoie de camasa de forta, numa' de-o femeie care sa fie si ea plecata cu pluta tot in directia ta...pricep c-ai gasit-o, si din treaba asta imi rezulta o pereche de nebuni frumosi !!! Very Happy

Na, stii cum au stat lucrurile cu mine...si daca nu stii, o sa-ti nareze Criss in stilu' ei caracteristic...ce sa mai lungim istoria, eu iti spun pe pielea mea proprie si personala: dementii fac "echipa fantastica". Wink

Ce, nu ma crezi ??? Intreaba lumea... Rolling Eyes
Sus In jos
https://everybody.forumgratuit.ro
Alexa

Alexa


Mesaje : 88
Data de înscriere : 05/08/2009
Localizare : ROMANIA

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 6:14 am

Cam sapte la numar deocamdata , nu vaz sa se mai " bage" cineva Shocked
Sus In jos
g_sand

g_sand


Mesaje : 57
Data de înscriere : 05/08/2009
Varsta : 56
Localizare : Busteni

Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 6:57 am

Mmmmmmmmmmmmm, ti-a... pus-o pictorita!!! Smile)))) Ia ca traii s-o vad si p-asta!!! Smile)) mmmmmm, ce fain! Smile)))

Fara cuvinte,
sunny Chris
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rosii coapte/ fuste crete Empty
MesajSubiect: Re: Rosii coapte/ fuste crete   Rosii coapte/ fuste crete Icon_minitime

Sus In jos
 
Rosii coapte/ fuste crete
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
everybody :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: