everybody
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
everybody

relatii, cunostinte, prietenii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce vor barbatii....

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitimeDum Noi 15, 2009 8:57 pm

Barbatii isi doresc ca femeia sa faca un soi de echilibristica, adica: sa fie puternica dar in acelasi timp sa aiba nevoie ca el s-o ocroteasca, sa fie independenta dar sa-l consulte in tot ce face, sa aiba viata ei fara sa atarne de el dar sa nu-l neglijeze, sa-i dea libertate, sa nu-i puna prea multe intrebari dar sa se preocupe de viata lui, sa fie inocenta si in acelasi timp versata. Lista continua cu: sa fie loiala, toleranta, calma, inteligenta, sa aiba imaginatie, farmec, magnetism, feminitate si mister. Sa nu uitam ca trebuie sa fie frumoasa si atragatoare, ceea ce il va face tare mandru de exemplarul feminin care-i sta la brat. E cu totul alta poveste insa daca alti barbati isi sucesc gatul dupa ea caci omul nostru devine gelos si-si simte amenintat teritorul de mascul.

De asemenea, vor sa fie iubiti, rasfatati, ocrotiti, luati cu binisorul, intelesi si sustinuti.

Daca ea ii ofera toate astea si inca ceva pe deasupra, la un moment dat el realizeaza ca de fapt nu-i tocmai pregatit pt o relatie serioasa, e prea frig sau prea cald afara, e si criza asta plus ca saracul de el incepe sa se simta si presat de responsabilitatile pe care le aduce viata in doi.

Sa-mi fie cu iertare de catre cei 0,00001% barbati care nu se regasesc in aceasta descriere.


Parerea mea !


Cu prastia la indemana,

Mira
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Re: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitimeDum Noi 15, 2009 10:04 pm

Am stat io asa si m-am gandit la o tigara, si tu stii ca 1 tip, cand GANDESTE, devine periculos, ca norocul unor parteneri ideali nu l-am avut nici unul, asta-i drept, dar.. cine decat noi insine ar putea fi egal cu noi ori partener croit exact pe masura noastra?!.... Cred ca-i mai bine asa, iti propun sa-i stoarceti, pe barbatii visurilor vs, d zemuri si d trairi cat se poate d mult, avand , intr-1 fel, certitudinea ca, asa, nu vor calca stramb, epuizati fiind, si nici nu se vor basica atunci cand altii-si vor roti capul/ochii dupa voi pe strada, fiindca, vezi tu, mie-mi cam da cu rest ecuatia asta sexualista in care suntem prinsi most of the times.. Poate ca barbatii d care vb, nu-s atat d futaciosi si nebuni frumosi ca eroii din S. Brown, draga mea, dar clipele petrecute alaturi d ei, daruite voua , dintre atatia alti oameni, ii fac d neinlocuit si al dracu' d pretiosi. Nu crezi?! Si-apoi, mai avem si noi dreptul sa fim , sometimes, ciufuti, alintati, ori trimisi la naiba, sa mai pastem si cu/pe langa alte iepe..Si-acu', intinde boticu', sa vedem ce vb iti rontaie/danseaza pre limba..
p.s. Sa fiu iertat, da' eu am alta visiune despre echilibristica Femeii :cea in deget/p**a, alternand, dupa pofta inimii, gama DO minor cu SOL bemol ! Si-ar mai fi muuuulte d spus, dar e duminica si limba-mi trebuie sa faca o pauza Wink
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Re: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 6:15 am

Poate s-o gasi cineva sa-mi acorde o diploma de rezolvare a puzzle-urilor (nivel avansat) reprezentate de intortocheatele minti masculine si o medalie pentru merite deosebite in acest domeniu. Bani nu vreau ca-i fac singura. Very Happy

Just for fun...:

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule

(si acum citeste de jos in sus…)



Razand cu lacrimi (de care...nu se stie...),

Mira
Sus In jos
sandro

sandro


Mesaje : 35
Data de înscriere : 10/08/2009
Localizare : Bologna

Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Re: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 8:08 pm

Concluzia nu-i decat una : din momentul in care ai inceput(parca) sa ai , din nou, incredere in barbati , suficient d multa incat sa le pui sufletul in palme si SA ASTEPTI, din clipa aia esti fu***a, M.! Cu valabilitate la propriu&figurat, mai ales.. Adio liniste, adio autocontrol, lupii astia ti se strecoara in vene si incep a te poseda, mai mult, pana te epuizeaza, lasandu-te cu inima batand nebuneste, surasuri amare, ca picurii dintr-1 parfum vechi, crucificata pe-o ramasita d amintire, zemuind toata, neputandu-ti lua ochii d la silueta ce-o vezi/simti indepartandu-se tot mai mult..For ever, sometimes..Quindi, nn negarti la bellezza di scoprire/ quanti amori coltivati puoi far fiorire, sempre se tu vuoi.. Wink
Sus In jos
Mira

Mira


Mesaje : 120
Data de înscriere : 06/09/2009
Varsta : 45
Localizare : Olteanca

Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Re: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitimeMar Noi 17, 2009 2:12 am

Singurii bărbaţi care nu sunt ticăloşi...s-au dus...iar soţiile perfecte se numesc văduve.

Very Happy


Pur si simplu,

Mira
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce vor barbatii.... Empty
MesajSubiect: Re: Ce vor barbatii....   Ce vor barbatii.... Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce vor barbatii....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
everybody :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: